Encyklopedie i słowniki – jak sobie z nimi poradzić ? – lekcja biblioteczna

Encyklopedie i słowniki to też książki. Jak z nich korzystać dowiedziała się klasa 2 f z ZSP w Smolcu, która odbyła wczoraj lekcję w naszej filii bibliotecznej. Na rozgrzewkę dzieciaki głośno powtórzyły alfabet i rozwiązały krzyżówkę. W grupach dzielnie pracowały, by odszyfrować encyklopedyczne hasła i uporządkować imiona. Świetnie poradzili sobie z ułożeniem zdań po wylosowaniu danej litery alfabetu. A na koniec wymyślali różne wyrazy rozpoczynające się na konkretne literki. Lekcja była intensywna i bardzo twórcza, bo jednak wyobraźnia w nauce ma ogromne znaczenie. Dziękujemy i już zapraszamy do biblioteki kolejne klasy.